És difícil tornar a descriure i reproduir amb paraules la colpidora ciutat d'Àmsterdam.

Sempre hi ha la tendència a comparar-la amb la Venècia del nord pels seus nombrosos canals i la seva peculiar construcció. Nosaltres discrepem d'aquesta "imatge estereotipada" i la definim com una ciutat amb una identitat única i incomparable. Una de les ciutats més fascinants del món, un petit paradís molt estimat i apreciat pels turistes per la seva aparença romàntica i canviant, on el visitant es perd entre les moltes activitats culturals, l'arquitectura antiga, i al mateix temps moderna, i els seus museus . Venècia és estàtica, clàssica, magnificent i conservadora. Àmsterdam, al contrari, és dinàmica, multicultural, respectuosa pel medi ambient, molt juvenil i camaleònica en el que ofereix.

El nostre equip d'exportació es troba en aquesta ciutat per participar a l'esdeveniment World Leading Leading Wines, el 30 de gener, a la recerca d'importadors i distribuïdors que s'enamorin no només dels nostres caves, sinó també de la nostra passió i mètode de treball, sempre fidels als nostres valors empresarials, a l'ADN que flueix per les nostres venes.

Aquests importadors estan atrets per presenciar l'esdeveniment per la gamma internacional de vins de qualitat en exhibició i el més important, pel seu interès en els nous vins, caves, xampany i proseccos disponibles per les seves carteres.

És interessant saber que, a petició dels compradors de comerç sènior que van assistir als esdeveniments World Leading Leading Wines, només es compta amb cellers de qualitat reconeguts internacionalment. Per tant, només es conviden productors amb vins que hagin guanyat reconeixements. Entre ells es troben: Decanter World Wine Awards, Concourse Mondial de Bruxelles, International Wine and Spirits Competition, London International Wine Challenge, Mundus Vini, Wine Advocate / Robert Parker, Wine Enthusiast, Wine Spectator, The major national wine competitions.

Al principi de l'esdeveniment, ens vam adonar que costava una mica arrencar i, aclaparats per un sentiment d'impaciència i ganes d'interactuar ja amb alguns importadors, vam entendre que encara era una mica aviat per tenir aquestes immediates pretensions, ja que l'esdeveniment acabava amb un sopar i estava clar que els importadors no vindrien ja a primera hora a provar els interessants productes proposats.

Al cap d'una estona, per fi la llum ... i els primers interessats!

De Lange, una empresa que bàsicament cobreix la zona d'Àmsterdam, Beauvin Wijnhandel, encantat amb la nostra proposta de caves ecològics, The Wine Guys un importador amb un nom curiós que es dedica bàsicament a la venda en línia i Bouvigne Wijnimport un importador que no disposa de cap cava a la seva cartera de productes i que està estudiant la possibilitat d'incorporar-ne un, que esperem siguem nosaltres!

Seguim interactuant amb altres distribuïdors interessats com Brindiamo, que, com suggereix el nom, treballa bàsicament amb vins italians, però està cada vegada més segur d'incorporar un producte de la nostra denominació d'origen, Wijnkoperij Cees Van Noord interessat en una gamma Premium, i Damar Imangil que es dedica a una petita importació, però molt ben segmentada.

Encara que cansats, no ens donem per vençuts i durant el sopar vam aprofitar per servir els nostres caves, seguint un ordre lògic d'acord amb el menú proposat. És just amb aquesta acció i la nostra perseverança que coneixem als representants Schermer un molt bon importador que es va enamorar de les característiques i les aromes equilibrades dels nostres productes, Ton Overmars, que no va perdre el temps i va concretar una visita amb nosaltres a Prowein 2019 i Erik van Dujin molt receptiu a col·laborar.

L'equip d'exportació, després d'avaluar el perfil de distribuïdors trobats, està cada vegada més segur que els productes ecològics en mercats de països tan conscienciats amb el tema del medi ambient com Holanda, Suècia, Finlàndia, Noruega, Alemanya o Bèlgica, tenen un èxit indescriptible i cada vegada esdevenen una gamma imprescindible.

Evidentment els nostres viatges de negocis són una eina per vendre i donar a conèixer més els nostres productes, però no ens enfoquem només a aquest important objectiu. El nostre equip quan està de viatge es regenera, recarregant les bateries, i torna com a nou al celler.
Troba moltes més respostes a les seves preguntes i se sorprèn amb tot el que veu, des del més trivial fins allò més inusual i s'emociona amb totes aquelles persones que ensopeguen en el seu camí.

Ens encanta, a part d'ensenyar-vos fotos, comunicar als nostres seguidors tot el que vam viure verbalment, per fer-vos sentir part del nostre camí, perquè ens acompanyeu i no ens deixeu sols en els nostres èxits i també en les nostres dificultats.
Aquí al nostre blog deixem el nostre petit trocet del que trobem durant els viatges i esperem que els gaudiu.